1. Ana Sayfa
  2. Steam
  3. Steam’de 2018 yaz indirimleri ne zaman başlıyor?

Steam’de 2018 yaz indirimleri ne zaman başlıyor?

featured

Her nekadar oyun oynamayı sevsekte bazı oyunların fiyatları el yakıyor ve bütçemizi derinden sarsıyor hatta sevdiğimiz oyunları bütçemizin yetmediği için bakmakla yetiniyoruz bazen, Bu yüzden Steam‘de yaz indirimlerini heyecanla bekler hale geliyoruz…

İndirimi dört gözle bekleyen arkadaşlara müjdeli haber Steam Database ve SteamSpy sitelerinden geldi. Steam henüz açıklama yapmasa da bu gibi sitelerin tahminleri genellikle doğru çıkıyor. Tahminlerine göre 21 Haziran’dan itibaren oyunlarda yaz indirimlerinin başlaması gerekiyor. Diyelim ki tahminler doğru 21 haziranda oyunlarda büyük indirimler yaşanacak tabi bizimde burda yapmamız gereken tek şey indirim gününe kadar Steam üzerinden çok gerekmedikçe alışveriş yapmayıp indirim gününü beklemek kalıyor.

Steam Hakkında Oyun Cukuru Ekibinin Düşünceleri:

NEDEN STEAM OYUNLARI ÜCRETLİ VE ÜCRETSİZ STEAM OYUNLARINA NASIL ERİŞİLEBİLİR, Çağımızın önde gelen eğlence alanlarından birisi ve belki de en belirgini Bilgisayar veya İnternet üzerinde oynadığımız oyunlardır. Günümüzde sürekli gelişmekte olan Oyun teknolojisi her geçen gün üstüne kattıklarıyla insanlığı, özelliklede oyuncu kitlesini kendine hayran bırakmaktadır. Bilgisayar oyunları insanlar için kimi zaman eğlenmek, kimi zaman da bulunduğu ortam koşullarından biraz kaçamak yapmak için kullanılan bir anahtardır. Ancak günümüzde özelliklede vurguladığımız gibi gelişmekte olan bir dünyanın içinde Oyun şirketleri bu oyunları piyasaya sürdüklerinde belli bir kar amacı gütmektedir. Bu yüzden belirli oyunlar özelliklede günümüzde en çok oynanan PES, FIFA, GTA, CS-GO, PUBG tarzı popüler oyunlar belirli ücretlerle oyunculara sunulmaktadır.

Tabi ki her oyun ücretli değildir ancak yukarıda örnek olarak verdiğimiz oyunlar gibi popüler sayılabilecek çoğu oyun ücretli oyun statüsüne girmektedir. Bu oyunlar günümüzde oyun severlere bir takım yollarla ulaştırılmaktadır. Büyük teknoloji marketlerinde satılan oyunların DVD versiyonları, İnternet üzerinde Oyun veya Oyun içi Materyal satımı yapan bir takım web siteler ve en çok kullanılanlardan birisi olan 12 Eylül 2003 tarihinde Valve Corporation şirketi tarafından oyun severlere daha kaliteli bir hizmet sunmak amacıyla kurulan Steam Platformunu bu yollara örnek verebiliriz.

Steam indirim hakkında bilgiler

Güvenli ve kaliteli bir alış veriş hizmeti sunmasıyla birlikte özellikle oyun severler tarafından en çok tercih edilen platformlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Günümüzde birçok ödeme yöntemini de bünyesinde barındırmaktadır bu sebepten dolayı her geçen gün kullanıcısı arttırmaktadır. Ancak bünyesinde bulunan bazı oyunlarda Yapımcı şirketlerin politikaları gereği ücretli olarak oyuncularla buluşturulmaktadır. Fakat diğer oyun satımı yapan platformlardan ayıran en önemli nokta ücretli oyunlarda belirli tarihler de yapmış olduğu indirimlerdir. Bu indirimler özellikle oyun severlerinde rahatça oyunlara erişimi istenmesinden dolayı Hafta sonu veya Özel Günlerde ( Bayram, Bağımsızlık Günleri, Yılbaşı vb. )yapılmaktadır. En önemlisi ve belki de biz oyun severleri en çok ilgilendiren nokta bu İndirimlerin Ne kadar süre ile geçerli olduğudur.

Steam genellikle bu indirimleri uzun süreli yapmamaktadır. Kimi zaman bir gün veya 12 saat kimi zamanda o güne özel belirli sayıda ücretsiz erişime açmaktadır. Her geçen dakika belirli web siteleride ( indiegala, origin vb.) Ücretli olan steam oyunları belirli sayıda veya belirli süre aralığında ücretsiz olarak oyun severlerin erişimine sunulmaktadır. Oyuncukuru.org ailesi olarak bizim en temel amacımız steam üzerinde ücretsiz veya indirime girecek olan oyunları, günler öncesinden sizlere oyunu nasıl alabileceğiniz hakkında bilgi vermektir.

OyunCukuru.Org de Sizleri Neler Bekliyor…

– Oyun ve Teknoloji Dünyasından Son Gelişmeler.
– Steam ve Diğer Platformlardaki Oyunlar Hakkında Detaylı Bilgi ve İncelemeler.
– Bedava Steam Kodları.
– Yeni çıkacak oyunların Tanıtım Videoları.
– Piyasaya yeni sürülecek Oyunların İlk İncelemeleri.
– Teknolojik Araç ve Gereçler (PC Bileşenleri, Oyun Konsolları) Hakkında Bilgiler.

Yorum Yap

Yorum Yap