1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Final Fantasy XV oyunu 8.1 Milyon Kopya Sattı

Final Fantasy XV oyunu 8.1 Milyon Kopya Sattı

Final Fantasy serisinin yeni üyesi Final Fantasy XV oyun meraklıları tarafından büyük ilgi gördü ve geliştiriciliğini ve dağıtımını üstlenen Square Enix’in yüzünü güldürdü.

final-fantasy-xv-windows-edition

Büyüleyici Atmosferi ve Muazzam Hikayesi ile oyun severlerin gönüllerinde taht kuran Final Fantasy XV dünya çapında 8.1 milyon satış gerçekleştirdi.

Square Enix’in bugüne kadar geliştirdiği oyunlar arasında belki de en önemli oyunu Final Fantasy serisinin yeni üyesi Final Fantasy XV, 8.1 milyon satış yaparak geliştiricisi Square Enix’in yüzünü güldürdü.

Dünya çapında tüm platformlarda tam tamına 8.1 milyon satış yaptı. En çok hangi platformlarda satıldığı konusunda ise maalesef bir bilgi yok. Sadece SteamSpy’dan gelen istatistiklere göre PC sürümünde Final Fantasy XV’in veri tabanında 500 bin ile 1 milyon arasında bir kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor. Bu bilgilere göre PC Versiyonunda en fazla 1 Milyon satış yapıldığını varsayabiliriz. Ayrıca Square Enix oyun hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Oyunu geliştirmek için hala üzerinde çalıştıklarını ve yeni arayışlar içerisine girdiklerini söyledi. Bu açıklamara göre belki de yakın bir zamanda yeni zindanlar, yeni Chocobo yarışları ve araçları gibi yeni özellikler görmek mümkün olabilir.

OyunCukuru.Org de Sizleri Neler Bekliyor…

– Oyun ve Teknoloji Dünyasından Son Gelişmeler.
– Steam ve Diğer Platformlardaki Oyunlar Hakkında Detaylı Bilgi ve İncelemeler.
– Bedava Steam Kodları.
– Yeni çıkacak oyunların Tanıtım Videoları.
– Piyasaya yeni sürülecek Oyunların İlk İncelemeleri.
– Teknolojik Araç ve Gereçler (PC Bileşenleri, Oyun Konsolları) Hakkında Bilgiler.

    Yazar Hakkında

    2018’in 2.çeyreğinde güçlü altyapı ve profesyonel bir ekip çalışması ile beraber hizmetinize açılan ‘’Oyuncukuru.org’’ sitemizde sizleri aramızda görmekten Büyük bir Sevinç duyarız…Sitemiz Uzun süren çalışmalar ve bilgi birikimlerinin sonucunda Oyun ve Teknoloji alanlarında son gelişmeleri sizlere aktarmayı hedefleyen bir vizyon ile ortaya çıkmıştır…

    Yorum Yap